banner
Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

El Yapımı Yeşil Çay Nedir ?

Çay bitkisinin tepe tomurcuk (beyaz çay olarak adlandırılır) ve onu takip eden iki yaprağını elle ve özenle tek tek toplanır. ( Bu çayları üreticilerden belirlenen yaş çay fiyatının 4-5 kat fazlasına temin eriyoruz.)

Matcha Çayı NedenDeğerli

Çayımızın kalitesini aromasını ve faydalarını katlayarak arttıran en önemli unsur, yapraklar dahil selüloz içeren bütün kısımların ayrıştırılmasıdır. İşlenen yaş çayın sadece %10’u Matcha çayı olarak elde edilebiliyor.

EL YAPIMI YEŞİL ÇAY Doğal mı?

Gerek üretim gerekse stoklama ve ambalaj aşamalarında kesinlikle renklendirici, tatlandırıcı, aroma ve koruyucu BULUNMAMAKTADIR.  %100 DOĞAL ÜRÜNDÜR.

Nasıl Üretim yapıyorsunuz ?

Tesislerimizde yöremizin katkısız ve doğal olarak yetiştirilen çayı belirli yaş çay üreticilerinden özenle ve elle toplatılan iki buçuk Yaprak çaylar özel metotlarla işlenerek “el yapımı yeşil çay” ve “matcha” çayı olarak üretilerek yine aynı tesislerimizde paketlenip tüketiciye sunmaktadır.

İşletmeniz T.G.K Uygun mu?

İşletmemiz Türk gıda kodeksine uygun olarak, üretim yapmaktadır.

Çaylarınızın Özelliği nedir ?

Önce insan ilkesiyle hareket ederek  % 100 doğal Türk çayı işlenmekte ve sağlıklı, hijyen kurallarına azami özen gösteren, Çevreye ve doğaya duyarlı üretimiyle, bölgemiz ve üreticilerimiz için ayrıca yaş çay bedeli olarak açıklanan fiyatın 3,5-4 katı daha fazlası bir bedelle yaş çay satın alarak yaş çay reticisine önemli bir katma değer Sağlamaktayız.

En Çok Aranan Kelimeler: